Верховна Рада провалила закон про зменшення депутатських пенсій - його підтримали всього 198 депутатів з 327 зарєстрованих в сесійні залі, повідомляє УНІАН.


Зокрема, з Партії регіонів законопроект підтримали тільки три нардепи, з "Батьківщини" - 77, "УДАРу" — 35, "Свободи" - 34, КПУ — 31 та 18 позафракційних депутатів.

У разі прийняття змін, запропонованих в законопроекті, президент України, нардепи всіх скликань та колишні члени уряду мали б отримувати пенсію на загальних підставах.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що на тлі "принизливо низьких пенсій більшості пенсіонерів" збереження особливого принципу нарахування пенсій для президента України, членів Кабміну та народних депутатів є невиправданим.

Один з авторів законопроекту, "ударівець" Павло Розенко зазначив, що на сьогодні середній розмір пенсії для простих людей становить приблизно від 900 до 1,2 тис. грн. Разом з тим, у митників сьогодні пенсія складає 6,5 тис. грн, у суддів та прокурорів - 7,5 тис., у колишніх народних депутатів та чиновників вищого рівня пенсія досягає 15 тис. грн.